Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

04.12.2021 Pan/Paní Daniela se ptá

Zubní protéza

Dobrý den jsem na horním patře bezzubá už 4mesice. Nevíte kde mám najít nějakého Dr, který mi zhotoví protézu. Klidně i za peníze. Jsem z Ostravy. Děkuji, Paličková


Kolik stojí nové zuby?

04.12.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Rozhodně vám doporučuji MUDr.Jiřího Zvolánka v Plzni. Udělá vám přirozenou a hlavně funkční totální náhradu, která bude opravdu fungovat. On na celkové náhrady školí zubní lékaře v ČR a je v tom opravdu jeden z nejlepších. Vyplatí se za ním jezdit do Plzně. A není ani extrémně drahý na to jak se vám bude věnovat. Za jednu perfektní protézu zaplatíte myslím okolo 30 tisíc korun, pokud nebudou potřeba další zákroky. Sice máte ze zákona nárok na základní protézu na pojišťovnu zdarma, ale pojišťovny za ně proplácí podobnou částku jako před 30 lety a za to se kvalitní protéza vyrobit nedá. Proto nikomu nedoporučuji bezplatné protézy vyžadovat, většinou nebudou fungovat. Rovnou si hledejte někoho kdo je dělá kvalitně. My v zubní laboratoři JS Lab se snažíme dělat kvalitní zubní náhrady, proto ty na pojišťovnu neděláme.

29.11.2021 Pan/Paní Bartoník Pavel se ptá

Zubní náhrada

Dobrý den,jak postupovat když zubní náhrada nesedí?Při úplném doražení k dásním mi vzniká hmatatelná mezera mezi náhradou a horní klenbou,náhrada je v podstatě k ničemu a druhá hrazena pojišťovnou se ještě vyrábí,na to že nedoléhá jak má jsem doktora upozorňoval,jestli bude mít stejný tvar,bude k ničemu i ta druhá,co s tím?Dr.Bazala z Olomouce mi tvrdí,že je to v pořádku,na koho se prosím obrátit?


Kolik stojí nové zuby?

29.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, počkejte si na vyrobenou definitivní zubní náhradu a potom vše řešte se svým zubním lékařem. Teprve potom když to nebude fungovat se můžete obrátit s konzultací u jiného zubního lékaře.

28.11.2021 Pan/Paní Aleš se ptá

Nová korunka

Dobrý den, mám 20 let starou korunku fixovanou na kořenovém čepu. Korunka i s čepem již v posledních letech vypadává, nedrží tak jak by měla. Rád bych se zeptal jestli lze i po tolika letech postup zopakovat, kořen zaplnit a následně osadit novým čepem s novou korunkou. Pahýl nemám citlivý na skus ani poklep. Děkuji za odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

29.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, to je velmi individuální, myslím že to jde. Jestli to půjde ve vašem případě opravdu netuším.

27.11.2021 Pan/Paní Lea se ptá

Implantáty - protetika

Dobrý den, mám zavedené 5,6 nahoře. Po celou dobu vhojování jsem neměla žádnou provizorku, protože dle lékaře se implantáty takto vhojují lépe. Po zavedení vhojovacího válečku následuje protetika. Moje otázka zní, dokáže zubní technik zhotovit kvalitní stálou protetiku, když se to napřed nevyzkouší na provizorce? Kolik tak stojí provizorka na zubní implantát?


Kolik stojí nové zuby?

29.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, najděte si prosím dotazy na cenu v historii, je to pořád stejné. Kvalita také záleží na rukách zhotovitelů.

24.11.2021 Pan/Paní Dufková se ptá

PRAHA

Dobrý den, najdu vás v Praze.diky


Kolik stojí nové zuby?

29.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ne, sídlíme v Brně

23.11.2021 Pan/Paní Zuzana se ptá

Mustek

Dobrý den, potrebuji zubni můstek (chybí 1,2,3) a zbrousi se celkem 7 zubu. Jaká by byla prosím cena? Vypadá prosím můstek prirozene? Vím ze korunky na zubu jsou oekne, ale u můstku, nevypadá to mlc uměle když jsou zuby cele spojené ? Dekuju


Kolik stojí nové zuby?

29.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, cenazávisí na ordinaci. Jeden zub může stát od 4 tisíc po 15 tisíc. A estetika to stejné, také záleží na rukách zhotovitelů. To že je to můstek vůbec nevadí, nesmí být poznat že je to můstek.

22.11.2021 Pan/Paní Karel se ptá

Vertex

Dobrý den. Jaké máte zkušenosti s náhradou Vertex? Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

22.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, je to tvrdší materiál než například Vivaflex a proto je více náchylný k praskání. Záleží na indikaci, nedá se použít všude.

18.11.2021 Pan/Paní Vojtěch se ptá

doplnění

Ještě tedy doplním: zda jde korunka trošku zbrousit zboku, aby vznikla mezi zuby mezera...?


Kolik stojí nové zuby?

19.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

ano, je to možné

18.11.2021 Pan/Paní Vojtěch se ptá

korunka

Děkuji za odpověď. Jde o to, že po nasazení korunky není mezi korunkou a sousedním zubem mezera. U kořene zubu je, ale v místě skusu ne. Nosím retenční rovnátka a drátek od nich se tak do mezery nevejde. Předpokládám, že keramická korunka nejde nějak zbrousit. Na sousedním zubu je totiž také korunka.


Kolik stojí nové zuby?

19.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Keramické korunky je možné bez problémů brousit.

18.11.2021 Pan/Paní Vojtěch se ptá

korunka

Dobrý den, Nedávno mi sundali rovnátka a nosím nasazovací na noc. Teď mi dělali korunku. Prý to není problém, nasazovací rovnátka se dají upravit. Po nasazení korunky nesedí, ale co je horší, korunka prakticky uzavřela mezeru mezi zuby. Nedokážu si představit, že se tam drátek vejde, neprojde tam ani tvrdší papír, nic. Na ortodoncii se budu objednávat, ale mám obavy z toho, jak a zda vůbec to půjde vyřešit?


Kolik stojí nové zuby?

18.11.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, moc nerozumím na co se ptáte, každopádně to musíte řešit se zubním lékařem který vám korunku zhotovoval.

Přidat nový příspěvek