Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

14.08.2020 Pan/Paní Zuzana Bílková se ptá

Levnější zuby

Dobry den, lze zhotovit trvaly mustek z plastu? Z jakeho materialu? Nemohu si dovolit metalokeramicky.


13.08.2020 Pan/Paní Zuzana se ptá

Deflex

Dobrý den, mám dotaz. Když nemám dole pětku a šestku, jde to nahradit náhradou Deflex? A jde udělat i jeden zub na Deflex? Z Vaší fotogalerie jsem pochopila že asi ano. Děkuji za odpověď, hezký den.


13.08.2020 Pan/Paní Marta se ptá

Zubní nahrada

Mám provizorní zubní náhradu. Chtěla jsem se zeptat na celkovou horní zubní náhradu z vivaflexu jestli by šla část na pojišťovnu.. moc dekuji


11.08.2020 Pan/Paní Václav Fišer MUDr. se ptá

protetika

Prosím o infomaci, zda se lékaři platí otisk před totální náhradou. Děkuji


10.08.2020 Pan/Paní Helena se ptá

Můstek

Na šesti předních zubech jsem měla cca 15 let můstek. Začala se mi odlupovat keramika a tak jsem se s lékařkou domluvila na novém můstku. Nový můstek jsem měla v říjnu 2019. Po osmi měsících se mi ulomili oba dva špičáky. Lékařka mi navrhla opravu tak, že mi obrousí čtyřky a nový můstek a ně připevní. V den ošetření, ale změnila postup, o kterém mi řekla až ke konci ošetření. Ulomené špičáky zpevnil a sklovláknitými čepy a provedla dostavbu. Na takto ošetřené špičáky přilepil a původní můstek. Poškozenou keramiku na můstku opravila v ordinaci. Chtěla bych se zeptat zda byl postup správný a hlavně na takto opravený můstek. Děkuji mockrát za odpověď. Přeji hodně úspěchů.


04.08.2020 Pan/Paní Ilona Kalibánová se ptá

celková náhrada

Dobrý den, prosím zvažuji vytrhání dolních i spodních zubů, mám můstky a již několik let mne trápí opakované záněty a s tím spojené velké bolesti. Mohla bych si zubní náhrady nechat udělat ve vaší laboratoři? Zajímala by mne cena a zda něco přispívá pojišťovna. Děkuji za Vaší odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

08.08.2020 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, mohla, ale musí to rozhodnout váš ošetřující lékař.

29.07.2020 Pan/Paní Alena Kučerová se ptá

DEFLEX

Dobrý den, před několika lety jsem dostala zubní náhradu DEFLEX na několik zubů v horní čelisti. V současné době jsem přišla o další zub. Dá se do stávající náhrady přidat další, nebo je potřeba udělat vše nové a kolik by v tom případě náhrada stála. Jedná se ocelkem o 7 zubů. Děkuji za odpověď Kučerová A.


Kolik stojí nové zuby?

29.07.2020 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, jde doplnit do staré protézy další zub. Ale doplňování do pružných náhrad je složité a drahé. Navíc protézy by se měli po pár letech měnit, mění se vám dáseň...Takže doporučuji nechat si udělat novou protézu. U nás by vás vyšla na cca 10 tisíc korun.

28.07.2020 Pan/Paní Miroslava Bukačová se ptá

Náhrada z Vivaflexu

Přeji dobrý den, mám nahoře vytrženy zuby 4-8, byla mi zhotovena snímatelná náhrada na kovové spony a kovovým páskem.Bohužel kov špatně snáším.Byla by možná náhrada z Vivaflexu? Děkuji za odpověd M.Bukačová


Kolik stojí nové zuby?

29.07.2020 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, určitě je to vhodné řešení pro vás.

25.07.2020 Pan/Paní Lenka se ptá

Zubni náhrada

Dobrý den, mám provizorní horni zubni náhradu celkovou. Za jak dlouho se dělá trvalá náhrada a mohla bych si ji nechat vyrobit u vás? Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

29.07.2020 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, záleží jak rychle se vám hojí dáseň. Můžete chtít po vaší lékařce nebo lékaři že chcete totální náhradu od nás ale většinou zubní lékaři, pokud už s námi nespolupracují, preferují svoji vyzkoušenou laboratoř.

17.07.2020 Pan/Paní Eva Brablíková se ptá

Rovnátka nebo korunky

Dobrý den, prosím o radu. Dcera 43let chodí na dentální hygienu a má mírný předkus. b Byly jí doporučený rovnátka. Nebylo by řešení zuby obrousit a dát korunky? Děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

18.07.2020 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, je to možné, záleží na konkrétním případě a preferencích pacienta a lékaře. Obecně, vlastní rovné a zdravé zuby jsou vždy lepší než jakékoli umělé.

Přidat nový příspěvek